O Nas

Witajcie w Świecie Spinningu i Muchy!

Tak zdawkowo chcę opowiedzieć o samym projekcie ŚSiM, a także o historii tego miejsca, które nie zawsze nazywało się tak jak obecna nazwa sygnalizuje.

 

Dlaczego ŚSiM??

Świat Spinningu i Muchy ma za zadanie godnie zastąpić po ponad 9 latach istnienia portal naklenie.pl.  Głównym powodem zmiany nazwy jest wyczerpanie się po tylu latach wartości merytorycznych, które były dostarczane w większości przypadków, przez samego siebie. Niestety jak to w życiu bywa, ciężko jest znaleźć osobę lub grupę osób, które poświęcą część swojego czasu na prowadzenie portalu, relacjonowaniu wydarzeń, tudzież pisaniu tekstów, a jeśli ktoś takowy się znajdzie, to woli prowadzić swój własny projekt.

ŚSiM tak jak naklenie.pl będzie pozbawione reklam. Jeśli pojawią się reklamy, to tylko dlatego, że ktoś zgodził się sponsorować konkursy literackie, które raz w roku będą organizowane. Nie ma opcji innej reklamy przeradzającego się w swoisty wędkarski Czarny Pijar widoczny na wielu portalach. Od początku istnienia naklenie.pl linia portalu była wierna tym ideom. Dołożę wszelkich starań, by tak pozostało.

Dlaczego ŚSiM??? Byłem nastolatkiem. Miałem szesnaście lat kiedy w styczniu 1997 roku na rynek wydano pierwszy numer Świata Spinningu. To był kultowy magazyn, który w marcu 1998 rozszerzył się na tematy muszkarstwa. Po fuzji z Wędkarskim Światem, niestety to nie było to. Wtajemniczeni wędkarze z nostalgią, nawet teraz wspominają czasy Świata Spinningu i Muchy…

To będzie bardzo trudne zadanie, by dorównać papierowej, kultowej wersji ŚSiM. W pojedynkę niestety, nie mam szans. Jednak nazwa zobowiązuje, więc będę walczył…

 

 

Plany ŚSiM.

Przez 9 lat portal był zapełniany tematyką kleniową. 95 procent obecnej treści kręci się wokół tego gatunku. Zapełnienie portalu podstawową wiedzą z zakresu innych gatunków oraz metod połowu zapewne zajmie mi kolejne 10 lat istnienia portalu. I właśnie taki jest plan ŚSiM.

 • częste publikacje
 • rozszerzenie tematyki na wszystkie gatunki
 • powiększenie ekipy redakcyjnej o kolejne osoby
 • promocja złów i wypuść
 • organizacja zlotów i spotkań

 

Trochę historii naklenie.pl

Portal naklenie.pl powstał w kwietniu 2007 roku i od początku promował sportowy połów kleni na przynęty sztuczne. Od chwili swego powstania propagował i promował etyczne zasady zachowań nad wodą.

Na początku swojego istnienia, był prowadzony na zasadzie bloga osobistego. Zamieszczałem tam szczegółowe opisy wypraw wędkarskich. Brak było tam forum dyskusyjnego. Po ponad roku od założenia okazało się, że jest dość duży odzew na teksty publikowane. Pomyślałem -Dlaczego nie zrobić czegoś poważniejszego?? – tak się też stało. Portal oparty na systemie CMS z doinstalowanym forum dyskusyjnym spełniał swoje zadania.

Naklenie.pl był jednym z pierwszych specjalistycznych portali w Polsce o tematyce skupiającej się tylko na jednym gatunku ryby. Mimo wcześniejszego dopuszczenia innych ryb drapieżnych na forum, późniejszego odejścia od tego, w chwili zamknięcia portal skupiał się w 100% wokół naszej herbowej ryby.

Od początku swoich chwil, zostały przyjęte sprzyjające warunki do promocji zasady złów i wypuść, do kultywowania tych zasad i do rozpowszechniania ich w internecie jak i nad wodą. Temat był nieustannie omawiany, portal i forum był moderowany, co zapobiegało publikacji zdjęć, które adekwatnie odbiegały od tych zasad. Na naszym portalu niewidoczne były działania zmierzające na szybkim wzroście liczby użytkowników forum. Działania zmierzały na selekcji użytkowników, fikcyjne konta były usuwane. Życie forum tworzyła solidna grupa wędkarzy – pasjonatów połowu kleni, ale także innych gatunków ryb. Forum było dla osób tylko zarejestrowanych. Na forum była solidna grupa osób wyróżnionych rangą – autorzy. Chcieliśmy w ten sposób doceniać osoby, które są z nami od kilku lat i w znacznej mierze przyczyniły się do rozwoju forum dyskusyjnego, a także portalu pisząc materiały, relacje.

W tym miejscu chciałbym nadmienić, że kleń był naszą herbową rybą. Dyskusja na forum i portalu krążyła wokół tej ryby, technik jej poławiania.

Podsumowując: portal i forum naklenie.pl, to była odpowiedź na zapotrzebowanie rynku mediów wędkarskich w Polsce. To kameralne miejsce, gdzie rozmawiało się tylko o jednym gatunku, ale poławianym najbardziej sportowymi metodami, które promuje nowoczesne sposoby połowu ryb, wzorcowe zachowania nad wodą i wobec przyrody i samych ryb.

 

 

Zawsze w pamięci…

Od kwietnia 2007 roku do teraz, to szmat czasu. Poprzez fora jak i portal przewijała się niezliczona ilość osób. Jednym nie spodobało się u nas, drudzy zaglądali sporadycznie, ale stale. Trzecia grupa osób miała na tyle czasu i chęci, że wspomogli portal pisząc na łamach relacje, opisując wspomnienia lub doradzając. Byli też tacy, którzy byli „od zawsze”, ale nie pisali na portalu, ale byli  i tworzyli atmosferę tego miejsca na forum, jak i na zlotach. Dla tych poświęcam nowe ŚSiM.

Wielkie dzięki koledzy!

 

 

Autorzy tekstów

Przemek Szymański, Lesław Ruszała, Tomasz Winiarski, Radosław Duszyński, Rafał Przybyła, Marek Rzenno, Arkadiusz Kubale, Maciej Wieczorek, Paweł Brzuskiewicz, Rafał Kubicki, Remigiusz Kopiej, Kamil Rudnik, Dominik Kubisz, Darek Mrongas, Robert Szczepański, Sebastian Zdrojewski, Marcin Janaszkiewicz, Tomasz Cegiełka, Andrzej Walas, Jacek Grzeszczyk, Przemek Skrzypiec, Marek Nitkowski, Piotr Flor, Mirek Świerkot, Mateusz Gruca, Tomasz Sinkowski, Jan Pisarski, Sławek Trybus, Grzegorz Major, Jacek Mendyka, Mateusz Porada, Piotr Kolasa, Maciej Dyliński i Michał Marek

 

Prośba

Świat Spinningu i Muchy to nowy projekt. Jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub propozycje, to napisz na naszym forum lub wyślij do mnie wiadomość email. Jestem otwarty jak zawsze na teksty wysyłane przez czytelników. Jeśli posiadacie teksty, które chcecie, by były opublikowane, śmiało wysyłajcie je na moją skrzynkę. Otwarty również jestem na relacje z imprez, rekomendacje dobrego sprzętu wędkarskiego…

A może chcecie współtworzyć ŚSiM od strony redakcyjnej??? Jeśli tak, to wyślijcie zapytanie na mój adres email, który znajduje się poniżej na dole portalu.

Zapraszam!

Przemek Szymański

2 komentarze

 1. Tomasz Kamiński napisał(a):

  Wędkuję od ponad 35 lat,lecz ze spiningiem zawarłem bliższą znajomość od lat 4.Powiem szczerze naprawdę bliską i tak się stało,że pomimo tego,że wędkuję nad rzeką nizinną to ukochałem lekki spining.Piszę o tym dlatego,że uważnie śledzę zarówno artykuły jak również wszystkie dostępne informacje nt łowienia kleni,jazi,pstrągów na spining a portal naklenie.pl. a także Świat Spiningu i Muchy dla mnie osobiście to z jednej strony kopalnia wiedzy lecz przede wszystkim doskonały relaks,prawdziwa przyjemność pozwalająca przenieść się w mój ukochany świat wędkarstwa często po lekturze zawartych artykułów,relacji z wypraw wędkarskich.
  Man nadzieję na wiele fajnych chwil ze Światem Spiningu i Muchy i życzę powodzenia i wytrwałości w obliczy „nieciekawej rzeczywistości” funkcjonowania polskiego pseudo wędkarstwa.

  • ŚSiM napisał(a):

   Witaj Tomku.
   Dziękuję za Twój komentarz i słowa wsparcia. Będę się starał i mam nadzieję, że sił starczy na wiele lat prowadzenia tego miejsca.
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.